ZAJMUJEMY SIĘ SZEROKO POJĘTYM SNYCERSTWEM LUDOWYM

Rzeźba

Rzeźba, to ciągłe poszukiwanie nowych form, które ukryte w drewnie i w kamieniu uzewnętrzają się za pomocą wizji i myśli, dłoni i dłut, to odkrywanie dla widza tego co jest na pozór niewidoczne ale jednak tam jest, to tajemnica, którą artysta wyjawia na światło dzienne. Rzeźba jest zatem poezją, środkiem przekazu myśli i energii, swoistym totemem, ale również bryłą, która w specyficzny sposób oddziałuje na przestrzeń w której się znajduje.

Snycerstwo

Snycerka w drewnie i kamieniu to nieodłączny element sztuki rzeźbiarskiej widoczny od zamierzchłych czasów w kulturach całego świata pod postacią pisma, reliefów, rzeźbionych ornamentów, kolumn, ołtarzy, przydrożnych kapliczek e cetera.
My jako pracownia rzeźby staramy się kultywować to stare rzemiosło tworząc niecodzienne balustrady, rozety solarne i inne ornamenty na potrzeby Klienta i wnętrz, w których się znajdują. Kładziemy nacisk na ręczną obróbkę drewna za pomocą rąk i dłut co dodaje niepowtarzalności i klimatu każdej rzeczy która u nas powstaje.

Galeria

Pracownia Rzeźby JanosikArt to idea, która przedstawia Państwu niebanalny etnodesign zakorzeniony w kulturze ludowej i duchowej Karpat

„W twórczości Grzegorza Michałka ważniejsze wydają się bowiem odniesienia do szamańskich praktyk rytualnych, niż akademickich konwencji artystycznych. Artysta jest tu raczej spontanicznym i uczciwym odkrywcą niż wyrachowanym rzemieślnikiem czy narcystycznym kreatorem. ”